š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now








Bidwill Area Rug - Clearance
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Chocolate Brown with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Bidwill |
| Colors: | Medium Gray, Black, Charcoal, Off White, Light Slate |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $34.65
Original: $99.00
-65%Bidwill Area Rug - Clearanceā
$99.00
$34.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Chocolate Brown with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Bidwill |
| Colors: | Medium Gray, Black, Charcoal, Off White, Light Slate |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
























