š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now












Grimsby Wool Area Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Silverton with tribal pattern, southwestern style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Grimsby |
| Colors: | Burgundy, Dark Purple, Dark Brown, Medium Gray, Beige |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.16" |
| Styles: | Southwestern |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.16" |
| Fringe Length: | 2.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $38.15
Original: $109.00
-65%Grimsby Wool Area Rugā
$109.00
$38.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Silverton with tribal pattern, southwestern style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Grimsby |
| Colors: | Burgundy, Dark Purple, Dark Brown, Medium Gray, Beige |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.16" |
| Styles: | Southwestern |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.16" |
| Fringe Length: | 2.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
























