š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now











Hedon Wool Area Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Purple with medallion, diamond pattern, transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Hedon |
| Colors: | Camel, Tan, Charcoal, Rust, Navy |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.16" |
| Fringe Length: | 2.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $38.15
Original: $109.00
-65%Hedon Wool Area Rugā
$109.00
$38.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Purple with medallion, diamond pattern, transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Hedon |
| Colors: | Camel, Tan, Charcoal, Rust, Navy |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.16" |
| Fringe Length: | 2.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
























