š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now












Medinah Washable Runner Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Carnation Pink with medallion, bordered pattern, traditional style Easy-care, and Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Aliyya |
| Colors: | Dark Brown, Ivory, Mustard, Brown, Camel |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Chenille-Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.08" |
| Styles: | Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.08" |
Select Title
From $31.15
Original: $89.00
-65%Medinah Washable Runner Rugā
$89.00
$31.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Carnation Pink with medallion, bordered pattern, traditional style Easy-care, and Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Aliyya |
| Colors: | Dark Brown, Ivory, Mustard, Brown, Camel |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Chenille-Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.08" |
| Styles: | Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.08" |
