š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now











Upperco Area Rug - Clearance
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Slate Gray Taupe with oriental pattern, southwestern style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Upperco |
| Colors: | Charcoal, Blue, Rust, Light Slate, Burnt Orange, Light Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Southwestern |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $17.15
Original: $49.00
-65%Upperco Area Rug - Clearanceā
$49.00
$17.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Slate Gray Taupe with oriental pattern, southwestern style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Upperco |
| Colors: | Charcoal, Blue, Rust, Light Slate, Burnt Orange, Light Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Southwestern |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
























