🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
















Ilfeld Athena Beige Floral Wool Rug
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Light Sage with abstract pattern, transitional, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Barnesville |
| Colors: | Taupe, Charcoal, Black, Tan, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $38.15
Original: $109.00
-65%Ilfeld Athena Beige Floral Wool Rug—
$109.00
$38.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Light Sage with abstract pattern, transitional, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Barnesville |
| Colors: | Taupe, Charcoal, Black, Tan, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
























