🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now















Davison Brown Geometric Modern Wool Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Pastel Pink with abstract pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Davison |
| Colors: | Mustard, Sage, Rust, Peach, Dark Brown, Dusty Coral |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.86" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $38.15
Original: $109.00
-65%Davison Brown Geometric Modern Wool Rug—
$109.00
$38.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Pastel Pink with abstract pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Davison |
| Colors: | Mustard, Sage, Rust, Peach, Dark Brown, Dusty Coral |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.86" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
























