🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now












Blue Bodrum Area Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Blue Multi with medallion pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Grenora |
| Colors: | Teal, Navy, Medium Gray, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.26" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.45" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $24.15
Original: $69.00
-65%Blue Bodrum Area Rug—
$69.00
$24.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Blue Multi with medallion pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Grenora |
| Colors: | Teal, Navy, Medium Gray, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.26" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.45" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
























