🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now














Baloy Vintage Washable Rug - Clearance
| About: | This gorgeous traditional rug features a beautiful vintage-inspired design with a boho feel. The rug colors are stunning, with blush, light blue, and cream creating a gorgeous contrast. If you're looking to brighten up your living room, nursery or bedroom and add some warmth and texture, this is the perfect choice! |
|---|---|
| Collection: | Baloy |
| Colors: | Denim, Coral, Sage, Olive |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.16" |
| Styles: | Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.16" |
Select Title
From $24.15
Original: $69.00
-65%Baloy Vintage Washable Rug - Clearance—
$69.00
$24.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | This gorgeous traditional rug features a beautiful vintage-inspired design with a boho feel. The rug colors are stunning, with blush, light blue, and cream creating a gorgeous contrast. If you're looking to brighten up your living room, nursery or bedroom and add some warmth and texture, this is the perfect choice! |
|---|---|
| Collection: | Baloy |
| Colors: | Denim, Coral, Sage, Olive |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.16" |
| Styles: | Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.16" |
























