š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now





Pharr Wool & Faux Silk Rug
| Collection: | Pharr |
|---|---|
| Colors: | Black, Mustard, Medium Gray, Light Sage, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 60% Wool, 40% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |
Select Title
From $41.65
Original: $119.00
-65%Pharr Wool & Faux Silk Rugā
$119.00
$41.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Pharr |
|---|---|
| Colors: | Black, Mustard, Medium Gray, Light Sage, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 60% Wool, 40% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |
























