š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Zafira Machine Woven Becki Owens x LIVABLISS BOZF-2300 Washable Area Rug
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polyester using machine woven construction with traditional style Easy-care, and Made in Turkey. |
|---|---|
| Colors: | Cream, Ivory, Burnt Orange, Rust, Sage, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.04" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Rubber |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.16" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $15.05
Original: $43.00
-65%Zafira Machine Woven Becki Owens x LIVABLISS BOZF-2300 Washable Area Rugā
$43.00
$15.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polyester using machine woven construction with traditional style Easy-care, and Made in Turkey. |
|---|---|
| Colors: | Cream, Ivory, Burnt Orange, Rust, Sage, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.04" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Rubber |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.16" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
























