
































Cabacungan Washable Area Rug
| About: | Cabacungan Washable Area Rug has a traditional style and stunning colors. You will be struck by the silent grandeur of this rug. With its easy cleaning feature, this rug will make you fall in love once again. |
|---|---|
| Collection: | Cabacungan |
| Colors: | Black, Gray, Light Gray, Taupe, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.16" |
Original: $69.00
-65%$69.00
$24.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Cabacungan Washable Area Rug has a traditional style and stunning colors. You will be struck by the silent grandeur of this rug. With its easy cleaning feature, this rug will make you fall in love once again. |
|---|---|
| Collection: | Cabacungan |
| Colors: | Black, Gray, Light Gray, Taupe, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.16" |






















