š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
























Rust Maayon Washable Rug
| About: | Combining many colors such as rust, coral, light orange, different tones of blue, and even sage in a balanced way, our Maayon Washable Area Rug will spice up your space with its colors. We are sure you will love this vintage-style washable rug! |
|---|---|
| Collection: | Maayon |
| Colors: | Denim, Sage, Brick Red, Dark Red, Navy, Olive |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.16" |
| Styles: | Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.16" |
Select Title
From $31.15
Original: $89.00
-65%Rust Maayon Washable Rugā
$89.00
$31.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Combining many colors such as rust, coral, light orange, different tones of blue, and even sage in a balanced way, our Maayon Washable Area Rug will spice up your space with its colors. We are sure you will love this vintage-style washable rug! |
|---|---|
| Collection: | Maayon |
| Colors: | Denim, Sage, Brick Red, Dark Red, Navy, Olive |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.16" |
| Styles: | Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.16" |






















