š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now






Banana Area Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Bisque, Blue Multi, Iris with stripe pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Banana |
| Colors: | Cream, Denim, Gray, Medium Gray, Navy, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 50% Polyester / Face: 50% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $31.15
Original: $89.00
-65%Banana Area Rugā
$89.00
$31.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Bisque, Blue Multi, Iris with stripe pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Banana |
| Colors: | Cream, Denim, Gray, Medium Gray, Navy, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 50% Polyester / Face: 50% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
























