š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now











Mudgee Area Rug
| About: | Add elegance to your home with Mudgee traditional rug. Featuring charcoal, cream, tan, light slate, and peach tones, this machine-woven rug from Turkey is crafted from 100% polypropylene with a medium pile, offering both style and comfort. |
|---|---|
| Collection: | Mudgee |
| Colors: | Charcoal, Cream, Tan, Light Slate, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
Select Title
From $24.15
Original: $69.00
-65%Mudgee Area Rugā
$69.00
$24.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add elegance to your home with Mudgee traditional rug. Featuring charcoal, cream, tan, light slate, and peach tones, this machine-woven rug from Turkey is crafted from 100% polypropylene with a medium pile, offering both style and comfort. |
|---|---|
| Collection: | Mudgee |
| Colors: | Charcoal, Cream, Tan, Light Slate, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
























